Vítejte ve Vietnamu, zemi plné barev, vůní a chutí. Kromě úžasného jídla vás jistě nadchnou i vysoké hory, krásná pobřeží a rýžová pole všude kolem. Jaká místa byste ve Vietnamu rozhodně neměli vynechat?

Dračí zátoka Ha Long

Není divu, že je Dračí zátoka Ha Long od roku 1994 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Překvapí vás smaragdová barva moře, tajemné jeskyně, plovoucí vesnice, vápencová skaliska a více než tři tisíce neprozkoumaných ostrůvků. Vždyť tato lokace nadchla dokonce filmaře bondovek, kteří zde natočili snímek Zítřek nikdy neumírá.

Ostrov PhoQuoc

Asi 45 kilometrů od pevninského Vietnamu a 15 kilometrů od Kambodži najdete ostrov PhoQuoc, který byste rozhodně neměli minout. Proč? Jsou tam ty nejkrásnější a pláže v celém Vietnamu, ostrov je navíc proslulý lovem perel, pěstováním pepře a výrobou omáčky Nuoc Mam.

Terasy Sa Pa

Oblast Sa Pa sice patří k nejnavštěvovanějším místům ve Vietnamu a stojí vážně za to. Sa Pa je nádherné místo v pohoří HoangLien Son plné zeleně, kopců a rýžových teras. A s trochou štěstí natrefíte i na obyvatele původních horských kmenů.

Vesnice Hoi An

Rybářská vesnice na pobřeží Jihočínského moře také patří k turistickým lákadlům, ale i tak byste ji neměli vynechat. Starověké centrum je plné malebných uliček, krásných historických domů, trhů a obchůdků s oblečením, suvenýry a lampióny. Po celém městě navíc najdete kanály s lodičkami, ne nadarmo se vesnici Hoi An přezdívá Benátky Vietnamu.

Pagoda Thien Mu

Kousek od města Hue, na břehu Voňavé řeky, stojí pagoda Thien Mu. Sedmipatrová stavba z roku 1601 je nejvyšší pagodou ve Vietnamu. Pokud vás láká klid v kombinaci s krásou starých památek, je buddhistický chrám Thien Mu tím pravým místem právě pro vás.