Vietnamská bistra jsou sice u nás na každém rohu, ale žádné z nich se nevyrovná stánkům a restauracím přímo ve Vietnamu. S porcí úžasného jídla tam totiž navíc dostanete i neopakovatelnou atmosféru. Vietnam, to je ruch ulice, provizorní kuchyně, rybí omáčka všude, kam se podíváš, a hlavně nepopsatelná vůně. Co byste měli rozhodně ochutnat?

Pho Bo

Hledáte jídlo, které nakopne, vyléčí i zasytí? Je to jednoznačně Pho Bo! Tento velmi silný masový vývar se vaří několik hodin společně se zeleninou a výraznou směsí koření. V polévce tak ucítíte třeba skořici, hřebíček, kardamom, anýz, a ještě mnohem víc. K tomu patří rýžové nudle, spousta čerstvých bylinek, hovězí maso – a zázrak je na světě.

Bún Bò Huê

Zatímco Pho Bo ochutnal snad každý, Bún Bò Huê už tak známé není. A je to škoda, protože jde opravdu o velkou dobrotu! Vývar z hovězího a vepřového masa, spousta česneku, chilli, garnátové pasty a citrónové trávy, k tomu nudle a bylinky. Nebuďte však překvapeni, pokud ve vývaru objevíte prasečí nožku či kousek vařené vepřové krve.

Bún Bò Nam Bô

Zatímco polévky Vás zahřejí, Bún Bò Nam Bô spolehlivě osvěží. Jde o vietnamský salát s mrkví, okurkou, ledovým salátem, výhonky, bylinkami a arašídovými oříšky, ale hlavně s nudlemi, hovězím masem a rybí omáčkou. Mňam!

Bánh Mi

Bageta, jak ji neznáte? To je Bánh Mi! Křupavé bíle pečivo je naplněno různorodými ingrediencemi, jako třeba vepřovou paštikou, nakládanou zeleninou, grilovaným masem a bylinkami.

Chè

Chė, to je dost neobvyklý dezert. Skládá se totiž z fazolí vařených na sladko,
z kokosového mléka, tapioky, ovoce a želé. Chutí připomíná náš pudink. Tak neváhejte a ochutnejte!

Cà Phê Dá

A na závěr patří šálek lahodné kávy. Ta vietnamská je dost sladká, pije se nejčastěji s kondenzovaným mlékem a ledem. Chutná po oříšcích a čokoládě a nám připomíná hutný dezert. Chutná však báječně.