Pláže s bělostným pískem, průzračné moře, úžasná příroda, milí lidé nebo třeba vynikající jídlo. I to jsou důvody, proč se Thajsko stalo jednou z nejoblíbenějších destinací v Asii. Vyrážíte tam také a nevíte, na jaký ostrov se vydat? Přinášíme vám tipy na ty nejkrásnější z nich.

Koh Samui

Ještě před pár desítkami let se místní živili především rybolovem a pěstováním kokosů, to se však změnilo s masovým nárůstem turismu. Koh Samui je třetím největším ostrovem Thajska a ročně tu míří statisíce cestovatelů. Rušnější atmosféru však kompenzují úžasné pláže, majestátní chrámy, divoké vodopády Namuang či ty nejčerstvější rybí pochoutky v restauracích na břehu moře.

Koh Phi Phi

Do doby, než šel do kin film Pláž s Leonardem DiCapriem, se na ostrov Koh Phi Phi vydal málokdo. Ale od roku 2000, kdy byl film poprvé zveřejněn, zájem o ostrov rychle stoupá. Snímek byl natočen právě tady a není divu – souostroví je plné majestátních vápencových skal, bělostných pláží a bujné vegetace, je to zkrátka divoký ráj.

Koh Lipe

Nejjižnější ostrov v Thajsku je opravdu maličký – měří jen 3,5 km na délku a 2,5 km na šířku, projdete ho tedy bez problémů křížem krážem pěšky. A co je na Koh Lipe úplně nejlepší? Bohatý podmořský svět a nekonečné korálové zahrady, proto neváhejte a ponořte se pod hladinu.

Koh Tao

I Koh Tao je rájem potápěčů, především díky perfektní podmořské viditelnosti a obrovskému množství rostlin a ryb, pod vodou tady při troše štěstí narazíte dokonce na žraloka. Kromě toho ostrov láká na bujnou zeleň, průzračnou barvu moře a dlouhé pláže s velkými, oblými kameny.

Koh Lanta

Pokud vám rušná turistická střediska nic neříkají, Koh Lanta je místo přesně pro vás. Pozvolné pláže ocení především rodiny s dětmi, ani dobrodruzi se však na ostrově nudit nebudou. Ve vnitrozemí na ně čekají vodopády, mangrovové lesy a divoká džungle.