Pokud je pro vás Asie synonymem hluku, chaosu a nepořádku, měli byste se vypravit do Singapuru. Ten se totiž všem klišé absolutně vymyká. Městský stát Singapur je proslulý absolutní čistotou, pevnou pracovní morálkou a bezpečností v ulicích. Přivítá vás supermoderní město plné mrakodrapů a netradiční zábavy. Co v Singapuru podniknout?

Skočte do bazénu na střeše mrakodrapu

Pokud trpíte strachem z výšek, tento bod raději vynechte. Nebojácným však bazén na střeše hotelu Marina Bay Sands doporučujeme všemi deseti, koupání v 55. patře totiž jen tak nezažijete. Bazén je velký jako dvě fotbalová hřiště a nabízí výhled na celý Singapur. V hotelu Marina Bay Sands navíc najdete 2561 pokojů, muzeum ve tvaru lotosového květu, přes dvacet restaurací či zvláštní terasu 200 metrů nad zemí.

Odpočiňte si v rozkvetlých futuristických zahradách

Úžasné zahrady Gardens by the Bay vás nenadchnou jen množstvím exotických rostlin, ale i dokonalou technologií. Parku dominuje osmnáct umělých stromů vysokých až 50 metrů, na kterých jsou nainstalovány solární panely a zásobníky na dešťovou vodu. Večer se všechny stromy rozsvítí a dvakrát za noc předvedou úchvatnou světelnou show. V areálu stojí i dvě zimní zahrady – Flower Dome s cizokrajnými květinami a Cloud Forest, kde si budete připadat jako v deštném pralese.

Zažijte spoustu legrace na zábavním ostrově

Když taxíkem, trajektem, autobusem nebo lanovkou přejedete na druhý břeh, ocitnete se v úplně jiném světě. Ostrov Sentosa je zkrátka obrovský zábavní park s mnoha atrakcemi a úžasnými plážemi. Navštivte říši hmyzu a motýlí park s více než patnácti tisíci živými motýli, 110 metrů vysokou rozhlednu, podmořský svět s dvěma a půl tisíci mořskými a sladkovodními živočichy či delfíní zátoku s růžovými delfíny.