Je nám jasné, že jídlo asi není tím hlavním důvodem, proč se vydáváte na Nový Zéland. Ale když už jste tady, neměli byste vynechat tyto místní speciality.

Flat White

Hned na úvod něco, co vás perfektně nakopne – Flat White. Nápoj sice pochází z Austrálie, ale na Novém Zélandu se zabydlel velmi rychle. Jedná se o dvojité espresso s mlékem a našlehanou mléčnou pěnou. Kavárny jsou ve větších městech na každém rohu a téměř ve všech dostanete opravdu kvalitní kávu, tak nastartujte ráno něčím horkým, silným a výjimečně dobrým.

Fish and Chips

Nový Zéland býval britskou kolonií, není proto divu, že se zde usídlila také britská kuchyně. Konkrétně Fish and Chips dostanete téměř v každém novozélandském bistru. Po hranolkách a smažené tresce obalené v těstíčku vám bude možná trochu těžko, na druhou stranu je to jedno z nejlevnějších jídel na ostrově a chutná opravdu báječně.

Jehněčí

Věděli jste, že na Novém Zélandu je čtyřikrát více ovcí než lidí? Jehněčí se proto konzumuje ve velkém. Ovce se většinou pasou volně na louce a mají opravdu kvalitní maso, proto neváhejte a ochutnejte.

Zmrzlina Hokey Pokey

Jaká je nejoblíbenější příchuť zmrzliny na Novém Zélandu? No přece Hokey Pokey, které se ročně sní několik milionů litrů! Jde přitom o celkem klasickou příchuť, jedná se o vanilkovou zmrzlinu s malými kousky karamelu.

Marmite

Po Marmite se Novozélanďané mohou utlouct. Když v roce 2012 na čas zavřela továrna, kde se Marmite vyrábí, vypukla doslova panika. Lidé nakupovali pochoutku ve velkém a na internetu se prodávala za nesmyslně vysoké ceny. A o co se vlastně jedná? Tmavá, hustá a lepivá omáčka se vyrábí z kvasnic a chutí připomíná droždí či Maggi.