Kdo by se nechtěl podívat na Nový Zéland? Krajina Pána prstenů láká nejen na dechberoucí přírodu, ale i na divoké moře, tryskající gejzíry, termální prameny, vyhaslé sopky a monumentální vodopády. Jaká místa byste rozhodně neměli vynechat?

Vulkanická oblast Rotorua

V národním parku Rotorua si budete připadat jako na jiné planetě. Už zdálky zřejmě ucítíte, že jedete správným směrem, zápach sirovodíku je všeobjímající. Pokud se však přenesete přes nelibou vůni, odnesete si úžasný zážitek. Těšte se na jezera neobvyklých barev, bublající bahenní sopky, divoké gejzíry nebo termální prameny.

Termální park Wai-o-Tapu

Jen o 24 kilometrů dál navštivte termální park Wai-o-Tapu. I tady probublává bahno a vybuchují gejzíry. Pokud to chcete vidět na vlastní oči, vydejte se na místo už před desátou ráno. Gejzír Lady Knox vystřikuje každý den přesně v 10:15.

Národní park Tongariro

Přímo v srdci Severního ostrova stojí nejstarší národní park Nového Zélandu – Tongariro. A podívaná je to opravdu nevídaná, vždyť kousek od sebe stojí spousta sopek, termální prameny, jezera s neuvěřitelnou barvou vody, lesy, vodopády, poušť, vysoké hory a hluboká údolí. Tongario je navíc jediným místem na Novém Zélandu, které se pyšní dvojitou ochranou UNESCO.

Fjordy Milford Sound

Na Jižním ostrově najdete národní park Fiordland a v něm úchvatné hory, obří vodopády, fjordy a taky nejvyšší útes ne světě – Mitre Peak. Při troše štěstí zahlédnete i delfíny, tuleně a tučňáky. Pokud se do Fiordlandu vydáte, nezapomeňte si přibalit pláštěnku, vždyť Milford Sound patří k těm nejdeštivějším místům na zemi, prší zde průměrně 182 dní v roce.

Nekonečná pláž v oblasti Coromandel

Na Severním ostrově, nedaleko od Aucklandu, najdete poloostrov Coromandel. Ten láká na divoké pralesy, nekonečnou pláž, termální prameny, majestátní hory a ikonickou jeskyni Cathedral Cove. Na pláži Hot Waterbeach vyvěrají prameny rovnou z písku, lidé se tu proto vydávají s lopatami a kopou si vlastní horké bazénky. Tak zabalte plavky, lopatu a hurá na výlet, stoji to za to!