Pokud vás unavují turisté, hlučná letoviska a pláže nacpané k prasknutí, vydejte se do jedné z méně známých asijských zemí. Neprávem opomíjená je právě Malajsie, země s úžasnou přírodou, průzračným mořem, moderními městy a přátelskými lidmi. Jaké jsou největší malajské taháky?

Potápění

V Malajsii si na své přijdou zkušení potápěči i začátečníci. Pod vodou vás čekají překrásné korály, ryby všech velikostí a zbarvení, želvy, rejnoci, a dokonce i žraloci. Za potápěním se vydejte na ostrov Sipadan.

Národní parky

Národní park Taman Negara je jednou z nejstarších džunglí na světě. Zabírá plochu 4 000 km² a ukrývá stovky zvířat. Vydejte se do něj s průvodcem a obdivujte exotické ptáky, motýly, ale také slony, tygry či nosorožce.

Pláže

Malajsie se chlubí jedněmi z nejkrásnějších pláží v Asii. Objevte ostrov Langkawi, který láká na bělostný písek, průzračné moře, bary a restaurace. Pokud preferujete samotu a divokou přírodu, vyrazte na ostrov Pangkor.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je vyspělé město, které umí překvapit. Vedle sebe zde stojí do nebes sahající mrakodrapy a starobylé památky.  Město můžete obdivovat třeba ze 452 metrů vysokých dvojčat, dvou vedle sebe stojících mrakodrapů. A když budete z ruchu velkoměsta znaveni, zajeďte si kousek za město do mystických jeskyní Batu, které jsou staré více než 400 milionů let.