Připomíná vietnamskou, čínskou i thajskou kuchyni, je však méně pikantní a čerpá i z dávné francouzské kolonizace. Jaké kambodžské lahůdky byste měli ochutnat?

Amok

Mezi nejznámější khmerská jídla patří bez pochyby Amok. Připomíná něco mezi polévkou a omáčkou, podává se s rýží a rybou, hovězím, kuřecím či vepřovým masem. Základem bývá žlutá omáčka Kroeung a kokosové mléko. Pokrm se obvykle servíruje v kokosovém ořechu či v banánových listech.

Num Banh Chok

K proslulým jídlům patří i Num Banh Chok, tedy khmerské nudle. Hustá a hutná rybí polévka, rýžové nudle, rybí pasta, Kroeung, bylinky a zelenina vás zahřejí a zasytí. I když to vypadá jako typické polední či večerní jídlo, místní polévku rádi snídají.

Kor Sach Ko

A teď něco opravdu vydatného – karamelizované hovězí či vepřové maso s vejci uvařenými natvrdo. Hovězí či vepřové se společně s palmovým cukrem a vejcem dusí několik hodin a výsledkem je chuťově silné a křehké maso. Lahůdka.

Hmyz

Křupavý a výživný, takový je smažený hmyz, který v Kambodži seženete na každém kroku. Na jídelníček místních se dostal za vlády Rudých Khmerů, kdy nebylo k sehnání téměř žádné jídlo. Cvrčci, housenky, červi, kobylky a potápníci – to je pětice nejoblíbenějších hmyzích pochoutek.

Bagety

Kambodža kdysi bývala francouzským protektorátem, právě proto zde zdomácněly dlouhé a křupavé francouzské bagety. Najdete je ve stáncích na ulicích, nejčastěji bývají plněné hovězím či vepřovým masem, nebo třeba sladkokyselou zeleninou.