Zatímco do Thajska či na Bali míří každoročně zástupy cestovatelů, Kambodža zůstává turistickým ruchem téměř nedotčena. Království Kambodža, ležící mezi Vietnamem, Thajskem a Laosem, však má co nabídnout. Proto neváhejte a vyrazte dřív, než tuhle asijskou perlu objeví i ostatní. A co tam, ptáte se?

Městský chrám Angkor Vat

Přestože byl postaven již ve 12. století, je dodnes perfektně zachován. Chrám Angkor Vat se dostal dokonce na státní vlajku a v roce 1992 byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Největší náboženská stavba světa, která bývala centrem hinduismu, dnes slouží jako buddhistický klášter. Impozantní komplex se skládá z několika chrámů, vynechat byste neměli chrám Preah Khan, Ta Keo či Ta Prohm. Poslední zmíněný jste mohli dokonce zahlédnout ve filmu Tomb Rider.

Chrám Preah Vihear

I chrám Preah Vihear byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Najdete jej na severu země, u hranic s Thajskem. Prastarý hinduistický komplex byl postaven v 11. století, ale turistům byl poprvé otevřen až v roce 1992. Stavba má neobvyklý tvar, chrámy a svatyně jsou vybudovány kolem 800 metrů dlouhé osy a spojují je pouze chodníčky a schodiště.

Národní park Virachey

Na severovýchodě země najdete národní park Virachey a v něm hluboké lesy, divoké hory, bambusové porosty a čarokrásné vodopády. Oblast se rozkládá na ploše 3325 m², velkou část však pokrývá neprobádaná džungle.

Ostrov Koh Rong

Bělostné pláže, jemný písek, neskutečná barva moře a neprostupná džungle, i to je ostrov Koh Rong. Ve srovnání s dalšími místy Asie má však Koh Rong obrovskou výhodu – rozhodně tady nepotkáte davy turistů. V plánu je však výstavba letiště, golfových hřišť a hotelů, tak si pospěšte a navštivte ostrov dřív, než se zaplní lidmi a hlučnou zábavou.