Jižní Korea, to je skrytý asijský klenot. Vždyť tato opomíjená země udává trendy v celé Asii! Kromě bohatých měst, mrakodrapů do nebes a pokročilých technologií nabízí krásné buddhistické chrámy, národní parky, čajové plantáže, pláže či vyhaslé sopky. Co při návštěvě této země rozhodně nevynechat?

Korean Folk Village

Kousek od hlavního města stojí skanzen Korean Folk Village. Ponořte se do historie a na chvíli zažijte korejský život před stovkami let. Model korejské vesnice vám představí tradiční architekturu, pochoutky a výrobky. Pestrý program návštěvníkům přiblíží život různých sociálních vrstev, lidové tance, oslavy a svátky včetně svateb i pohřbů. Ale pozor! Místo je turisty velmi oblíbené, proto si přivstaňte a vyrazte co nejdřív.

Vulkanický ostrov Jeju

Ostrov Jeju, jeden ze sedmi divů světa, se rozkládá asi 85 km na jih od pevniny a pyšní se neskutečně krásnou přírodou. Čekají vás tam barevné lávové jeskyně, nejvyšší hora Jižní Korey (téměř dva tisíce metrů vysoká vyhaslá sopka Hallasan), obří vodopády, úchvatné pláže, a ještě mnohem víc. Není divu, že se ostrovu Jeju přezdívá Jihokorejská Havaj.

Paláce v Soulu

Soul je sice plný mrakodrapů a moderních budov, za návštěvu však stojí i nejstarší památky. Hned naproti radnici stojí palác Deoksugung, který je oázou klidu v rušné metropoli. Kromě úchvatných budov nabízí i odpočinek v nádherné zahradě plné borovic. Za návštěvu stojí i Gyeongbokgung, nejstarší a největší korejský palác. Prošel kompletní rekonstrukcí a dnes láká na úžasnou architekturu a romantickou zahradu plnou exotických květin a stromů. Nenechte si ujít střídání stráží, které uvidíte každý den kromě úterý, vždy v 10, 13 a 15 hodin.

Národní park Seoraksan

Pokud vás lákají horské túry a nekonečná zeleň, vydejte se do národního parku Seoraksan. Najdete tam více než tisíc druhů rostlin, skaliska, a dokonce i dva buddhistické kláštery. Národní park Seoraksan je nejkrásnější na podzim, kdy listy stromů hýří barvami. Tak nasaďte pohorky – a hurá na výlet!