Jídlo v Jižní Koreji musí splňovat dvě základní pravidla – má mít lahodnou chuť a zdravé složení. Korejci totiž věří, že není lepšího léku než právě jídla. A jaké to korejské jídlo vlastně je? Plné barev, chutí, fermentované zeleniny, rýže a chilli. Představme si teď ty nejproslulejší korejské pokrmy:

Kimčchi

Pokud bychom měli vybrat nejtypičtější korejské jídlo, bylo by to zřejmě kimčchi. Křupavý salát se připravuje z kvašené zeleniny, kde nechybí čínské zelí, mrkev, jarní cibulka a bílá ředkev. To vše je dochuceno cukrem a solí, spoustou chilli, česnekem, zázvorem a rybí omáčkou.

Namul

Zeleninové přílohy, servírované v malých mističkách ke každému jídlu, nesou souhrnné označení namul. Co můžete v takové mističce objevit? Třeba smažený, blanšírovaný či nakládaný špenát, okurku, divoké bylinky, lilek, sójové klíčky nebo ředkev. Dle zvyklosti země je zelenina výrazně dochucena česnekem, zázvorem, chilli, sójovou omáčkou či sezamovým olejem.

Bibimbap

Tento pokrm také patří ke korejským národním jídlům. Do misky s rýží se postupně naskládá spousta různě upravené zeleniny, např. cibule, okurka, mrkev, cuketa nebo cibulka, dále pak tenké plátky hovězího, rudá chilli pasta a žloutek (či volské oko). Je to úžasné jídlo plné barev  – rozhodně vyzkoušejte!

Bulgogi

Bulgogi je tradiční korejské barbecue. Tenké plátky hovězího či vepřového masa se naloží do směsi česneku, zázvoru, hub, jarní cibulky, sójové omáčky, hruškového pyré, pepře, cukru a sezamového oleje. Když se odleží, grilují se na dřevěném uhlí či se připravují na pánvi. Maso se podává zabalené
v listech salátu nebo s rýží.

Pajeon

Palačinky, jak je neznáte? Jednoznačně ty korejské. Základem těsta jsou sice stejně jako u nás mouka a vejce, ale přidává se do něj spousta dalších ingrediencí, jako např. jarní cibulka, různá zelenina, kimčchi, plody moře a chilli pasta.