V Japonsku se to jen hemží překrásnými chrámy, rozkvetlými zahradami a památkami, které jistě stojí za návštěvu. Pokud však chcete poznat to pravé, autentické Japonsko a cítit se chvíli jako místní, průvodce vyhoďte do koše, místům plným turistů se vyhněte obloukem a raději se věnujte těmto aktivitám.

Ochutnejte Ramen

Sushi je sice fajn, ale pokud chcete jíst jako pravý Japonec, vsaďte raději na polévku ramen. Čeká vás velká mísa plná vepřového či kuřecího vývaru, pšeničné nebo pohankové nudle, mořská řasa, vejce, miso pasta, sójová omáčka, jarní cibulka a hlavně vypečený kus bůčku či kuřecího masa. Horký, sytý, zkrátka nezapomenutelný. Vždyť ramen má dokonce od roku 1994, jako jediná polévka na světě, vlastní muzeum.

Odpočiňte si v japonských lázních onsen

Každý Japonec ví, že lázně jsou očistou těla i duše. A právě proto je navštěvují tak často. Onseny dříve vznikaly výhradně na horkých sopečných pramenech, dnes je však najdete téměř všude. Onseny mohou být přírodní i umělé, venkovní i kryté. Dokonce i teplota vody se různí, ale pokaždé jde o jedinečný zážitek.

Vychutnejte si šálek čaje

Navštivte čajovou chýši a vychutnejte si japonský čajový obřad. Zručný odborník vám naservíruje zelený či matcha čaj a vašim úkolem je jen relaxovat, zklidnit mysl a dosyta si vychutnat horký a lahodný nápoj.

Nenechte si ujít svátek Hanami

Hanami, tedy obdivování sakur, patří ke každoročním japonským rituálům. Sakury jsou symbolem jara, začínají kvést zhruba na konci března, a v této době propuká v Japonsku doslova davové šílenství. Všichni posedávají pod kvetoucími stromy, popíjejí, pojídají a společně obdivují růžové květy.

Vyfoťte se v automatu Purikura

A na závěr fotka na památku. Fotoautomaty Purikura jsou v Japonsku opravdu populární. Nejen, že v nich pořídíte snímek, ale automat také fotografii upraví – vyhladí vám tvář, zvětší oči, na obrázek navíc můžete přidat text či samolepku. Výlet do Japonska by bez této vzpomínky zkrátka nebyl kompletní.