Věděli jste, že se Filipíny rozkládají na více než sedmi tisících ostrovech? Všechny nejspíš objet nestihnete, proto pro vás vybíráme ty nejkrásnější z nich.

Ostrov Bohol

Pokud vás láká klid a samota, na ostrově Bohol budete ve svém živlu. Připravte se na liduprázdné pláže s jemným pískem, bohatý podmořský život, slavné Čokoládové hory či nejmenší opičky na světě. Není jednoduché je zahlédnout, pokud se však vydáte na plavbu po tropické řece Lomboc, s největší pravděpodobností se vám poštěstí.

Ostrov Boracay

Malý ostrůvek s rozlohou něco přes deset kilometrů lidé buď milují, nebo nenávidí. Úžasné pláže s bělostným pískem, průzračné moře, bary, restaurace, kurzy potápění, kitesurfing a mnoho dalších atrakcí jsou úžasným lákadlem. Nevýhodou jsou však davy turistů a na filipínské poměry dost vysoké ceny.

Ostrov Cebu

Zhruba ve středu Filipín leží ostrov Cebu s rozlohou téměř 4500 km². A proč jej navštívit? Kromě nekonečných pláží a spousty potápěčských míst najdete na Cebu více než devadesát nádherných vodopádů. Minimálně vodopády Kawasan, Kampael, Inambakan či Tumalog byste neměli vynechat.

Ostrov Luzon

Na sever od Manily leží největší ostrov Filipín – Luzon. A na něm, v Kordillerských horách, městečko Banaue s úžasnými rýžovými terasami, kterým se někdy přezdívá „osmý div světa“. Dva tisíce let staré terasy sahají do výšky několika set metrů a nabízejí úchvatnou podívanou. Vždyť se oblast díky terasám dostala i na seznam UNESCO.

Ostrov Palawan

Palawan se řadí k nejčistším a nejkrásnějším ostrovům vůbec. Palawanem protéká nejdelší podzemní řeka na světě, která dokonce patří mezi sedm divů světa.  Najdete tam i nádherné korálové útesy Tubataha zapsány na seznam UNESCO, úžasné pláže a nedotčenou přírodu.