Čína, to není jen Peking a Šanghaj. Nejlidnatější země světa toho nabízí mnohem víc. Pokud vás odrazují davy lidí a hektická atmosféra, vydejte se raději po stopách ne tak známých, avšak úchvatných míst. Která to jsou?

Yunnan

V údolí řeky Mekong, na jihozápadě Číny, najdete provincii Yunnan. Sousedí s Vietnamem, Laosem a Barmou, a pro mnoho lidí je tou nejzajímavější čínskou provincií. A proč? Yunnan má za sebou bohatou historii, takže zde naleznete množství cenných památek, k tomu navíc vysoké hory, tropické deštné lesy a bohatou kulturu díky velkému množství národů, které v provincii žijí.

Sečuan

Jedna z největších čínských provincií láká na dechberoucí přírodu, rozsáhlé národní parky, vzácná zvířata, starobylé tibetské vesničky a magické kláštery. Vynechat byste neměli bambusový les, kterému se pro jeho rozsáhlost přezdívá Bambusové moře.

Nan-ťing

Hlavní město provincie Jiangsu láká především na velké množství památek. Nenechte si ujít starobylé městské hradby, buddhistický chrám Linggu, horu Purple, která bývá za soumraku obklopena nadýchanými fialovými mraky, či řeku Qinhuai, od které je úžasný výhled na celé město.

Wulingyuan

Pokud vás láká nekonečná příroda, bude se vám líbit v městečku Wulingyuan. Je obklopeno čtyřmi rozsáhlými národními parky se skalními věžemi sahajícími vysoko do nebes. Těch je na místě kolem čtyř tisíc a ty nejvyšší se tyčí do výšky 400 metrů. Národní parky jsou taky plné řek a vodopádů a krápníkových jeskyní. Parky dokonce sloužily jako kulisy filmu Avatar.