Pokud máte čínskou kuchyni spojenou jen s rýží a nudlemi, jste na velkém omylu. V nejlidnatější zemi světa se jí mnohem rozmanitěji, každá provincie je navíc charakteristická specifickou kuchyní. Jaké jsou znaky jednotlivých regionů a co byste měli rozhodně ochutnat?

Pekingská kuchyně

V Pekingu a okolí si potrpí na jídlo vyladěné do nejmenších detailů a pečlivý výběr surovin. K nejproslulejším pokrmům patří pekingská kachna, která se peče na broskvovém či meruňkovém dřevě a je potírána omáčkou z medu a oleje.
V této provincii si potrpí také na nudle či plněné knedlíčky.

Sečuánská kuchyně

Pokud cestujete na jihozápad, připravte se na pořádně pikantní kuchyni. V této části se při vaření hojně používá chilli, sečuánský pepř, zázvor a česnek. Na celé čáře vedou pokrmy z drůbeže – proslulé je třeba kuře v lampionu. Vyzkoušejte také ohnivý kotlík: do velkého hrnce plného ostré polévky dle libosti házíte maso a zeleninu a vaříte do měkka.

Šanghajská kuchyně

Potrpíte si na ryby a mořské plody? V tom případě budete ve východní Číně ve svém živlu. Šanghajská kuchyně je rozmanitá, trochu sladší, používá hodně oleje. A typická jídla? Třeba vepřová střeva, taštičky z rýžového těsta, dušený rybí ocas, sladké vepřové koleno či krabí koláčky.

Shandongská kuchyně

Rozmanitá, voňavá, šťavnatá a křupavá – přesně taková je shandongská kuchyně. Hojně se využívají mořské plody, často se setkáte také s oplatkami
z kukuřice či sladkých brambor. Rozhodně musíte vyzkoušet kapra ze Žluté řeky, připraveného na sladkokyselo.

Guandongská kuchyně

A na závěr vyhlášená guandongská kuchyně. Je opravdu pestrá, využívá velké množství receptů i surovin a je proslulá hadími specialitami. Mezi nejvyhlášenější pokrmy patří například „Souboj draka s tygrem“ – neobvyklé jídlo připravované z kuřete, hada a kočky. Pro odvážné gurmány!