Bali, to je ostrov plný slavností a rituálů, posvátných chrámů, rýžových polí, sopek, hor, pláží a neskutečně přátelských lidí. Není divu, že se mu přezdívá nejkrásnější místo na zemi. Pokud půjdete v našich stopách, jednoduše proměníte pobyt na Bali v nezapomenutelnou dovolenou. Co byste rozhodně neměli vynechat?

Rýžové terasy Jatiluwih

Rýže je základem místní stravy a nejen to – Balijci věří, že rýže spojuje člověka s bohy a zůstává potravou duše i po smrti. Rýžové terasy tak najdete po celém Bali, ty v oblasti Jatiluwih byly dokonce zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Procházejte se po bujných terasách, kochejte se výhledy a jen tak relaxujte s pohledem upřeným do sytě zeleného království.

Umění v Ubudu

Ubud, to je místo plné festivalů a laciného i cenného umění. Najdete zde spoustu obchůdků s obrazy, sochami, knihami, hudebními nástroji, fotografiemi či šperky. Během celého roku se v Ubudu koná mnoho festivalů, slavností, hudebních a tanečních vystoupení. A přestože se už dnes jedná spíše o turistickou zábavu, i místní se všechnu tu slávu náramně užívají.

Překrásné chrámy

Bali je země hinduismu a náboženské chrámy tady najdete na každém kroku. Ten nejznámější, Pura Besakih, stojí na úpatí sopky Gunung Agung, ve více než třech tisících metrech nad mořem.  Jde o úchvatnou podívanou, připravte se však na proudící davy turistů. Vynechat byste neměli ani chrám Pura Luhur Uluwatu, který stojí na skále nad mořem nebo třeba chrám ležící na břehu jezera Bratan, Pura Ulun Danu Batur.

Surfing v Kutě

Kuta je rájem surfařů dosahující světového věhlasu. Na břehu Indického oceánu jich potkáte stovky, díky neustávajícímu jihovýchodnímu větru jsou zde totiž obří vlny, někdy až pětimetrové. V městečku vládne uvolněná atmosféra, připravte se na písek ve vlasech, mnoho pohodových beach barů a divoký noční život. Kdo neprotančil noc v Kutě, jako by nebyl.