Nejen hory, pláže a rýžová pole dělají z Bali jedno z nejkrásnějších míst na zemi. Jeho jedinečnost tkví také v tamější atmosféře, která vás doslova pohltí. Za zmínku stojí i místní kuchyně, která je zkrátka nepopsatelná. Ochutnejte a přesvědčte se sami. Jaká jsou největší lákadla balijské kuchyně?

Nasi Goreng

Zní to sice exoticky, ale za tajemným názvem se ukrývá celkem obyčejné jídlo: smažená rýže.  I ta však může chutnat bombasticky! Balijská rýže se míchá třeba se zeleninou, kuřetem, rybou nebo vejcem… Často bývá pikantní, a to je pak velká dobrota!

Babi Gulig

Na žádné oslavě na Bali nesmí chybět Babi Gulig, tedy pořádný kus vepřového. Celé prase se většinou rožní nad ohněm, na talíř však dostanete jen pár plátků. K tomu se jí rýže, zelenina, škvarky a klobásky. Tajemstvím delikátní chuti je použité koření, např. kurkuma, limetka, citronová tráva, chilli, koriandr, skořice nebo anýz.

Soto Ayam

Kuře, pikantní chilli, kokosové mléko a spousta koření, to je indonéská polévka Soto Ayam. Zahřeje a zasytí, a protože se podává s rýží, hravě nahradí i hlavní jídlo. Základem polévky je silný drůbeží vývar, takže Soto Ayam je to pravé jídlo po prohýřené noci, kdy spolehlivě postaví na nohy!

Terang Bulan

Po hlavním jídle je čas na dezert – Terang Bulan. Vypadá jako tlustý lívanec a podobně také chutná. Uprostřed se rozřízne a naplní nasekanými arašídy, oříšky, čokoládou, kondenzovaným mlékem nebo banánem. Je to sice kalorická bomba, ale jakmile jednou tento zákusek ochutnáte, budete si ho chtít dopřávat pořád.

Pisang Goreng

Smažený banán Pisang Goreng je na Bali pouliční klasikou. Hodně zralý banán se obalí v těstíčku z mouky a vody a usmaží se dozlatova. Tuto pochoutku si určitě oblíbí všichni milovníci sladkého.