V Austrálii si umějí užívat života. Celé dny na pláži prokládají lahodnou kávou, propečeným jehněčím, mořskými plody a samozřejmě tím nejlepším vínem. Jaké pokrmy a nápoje byste měli vyzkoušet u protinožců?

Cappuccino

Australané milují kofein a kaváren s opravdu kvalitní kávou zde najdete nepočítaně. I když svět obohatili o nápoj zvaný flat white – tedy dvojité espresso s mlékem a našlehanou pěnou, nejpopulárnější je v Austrálii cappuccino. Nakyslá káva, sladké mléko, zkrátka ochutnejte a už nebudete chtít jiné.

Jehněčí nožky

Kdo neochutnal jehněčí na australský způsob, jako by nebyl. Nožičky se pomalu pečou ve směsi brambor, mrkve, rajčat, česneku, fazolí a vína. Výsledkem je křehké a šťavnaté maso a úžasná omáčka.

Klokaní maso

Možná vás to zarazí, ale v Austrálii běžně narazíte na pokrmy z klokaního masa. Klokani jsou zde přemnožení a není proto divu, že často končí na talíři. Australská vláda však nastavila velmi přísné podmínky a ze 48 druhů jsou loveny pouze čtyři. Klokaní maso je červené, chutí připomíná zvěřinu, má nízký obsah tuku, zato spoustu proteinů a minerálů.

Surf N Turf

Surf N Turf je hlavní jídlo kombinující maso a mořské plody. Na talíři můžete najít kraba či krevety spolu s hovězím steakem. Mořské plody mohou být vařené, grilované či smažené. Jídlo se obvykle podává s majonézou a salátem.

Vegemite

Připomíná náš bujón a Australané se po něm mohou utlouct. Vegemite nesmí chybět v žádné kuchyni. Místní si slanou pomazánku z kvasnic často mažou na opečený toust či sušenky a přidávají ji do většiny jídel.