Přemýšlíte, kam vyrazit? Proč ne rovnou na druhý konec světa? Austrálie láká na nekonečné pláže, divoký oceán, vyprahlou poušť, národní parky a města s uvolněnou atmosférou. To zní jako cesta snů, nemyslíte?

Pohodové Sydney

Většina turistů začíná svou cestu v největším a nejlidnatějším městě Austrálie, v Sydney. Přestože v centru stojí spousta mrakodrapů a pracovní tempo bývá zběsilé, z místních obyvatel sálá klid a dobrá nálada. Jak by ne, vždyť žijí u oceánu, obklopeni úžasnou přírodou. V Sydney navštivte světoznámou budovu Opery spadající na seznam UNESCO, projděte se po nekonečné pláži Bondi Beach, dopřejte si kávu v jedné z vyhlášených kaváren a večer zamiřte na nádherně osvícený Harbour Bridge. Sydney zkrátka nejde nemilovat!

Modré hory

Když v Sydney nasednete na vlak, za dvě hodiny se ocitnete v národním parku Blue Mountain. A po rušném velkoměstě je to opravdová oáza. Bujná zeleň všude kolem, pískovcové skály, vodopády, srázy a jeskyně. Na návštěvu si vyhraďte dostatek času, vždyť park zabírá plochu 286 hektarů. V areálu však můžete využít několik lanovek, takže se o vaše nohy nemusíte bát.

Pláž Whitehaven

Že už jste v životě viděli dost pláží a nemůže vás nic překvapit? Téměř desetikilometrová pláž Whitehaven dokáže okouzlit kdekoho. Každý den se tam stáčí voda jiným směrem, takže pohled na ni vás vždy překvapí. Písek má navíc bělostnou barvu, kterou jen tak někde neuvidíte.

Rudá skála Uluru

V Austrálii snad není tajemnějšího místa. Nejen, že je výstup na vrchol nebezpečný, ale nosí prý i smůlu, podle legendy rozhněvá duchy, kteří na vrcholku žijí. Každopádně stojí za to prohlédnout si ikonickou rudou skálu alespoň z dálky. Nejlepší je to při západu slunce, kdy se na skále mění barvy.